In stock
Part Number | SKU
44MAC18A
MACK CHARGE AIR COOLER: 1987-1994 CH CONVENTIONAL CAB W/ E6,E7 ENGINES
Special Price
$758.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44MAC18A |
|---|---|
| Make | MACK |
| Core Height | 39-3/8" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 3-3/4" |
| Outlet | 3-3/4" OD |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44MAC18A3MD16MA, 3MD16MAM, 3MD516AM, 3MD516BM, 3MD516M, 1E3170, IE3170, 1E3394, IE3394, 1E3515, IE3515, MK18ARC, 1E3349, IE3349, 17310, MAC17310, 17310N, 25087726, CAC119, CA2082, 17V9757, 374118A, 44013003, AR443003, BTC1119, MAC009, MADAC18A, MK18A, SRMMAC18A, RHT034, BT1119, WSR1119, 441111U, DURMADAC18A, DHTMA18A, DHT18A, SPI44013003, SPI44013008, 44013008, FLX010409, HDH010208, 44MAC18A, PC2919, MAC17310, MAC17310N, 441111 222082 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |