In stock
Part Number | SKU
44MAC17B
MACK | WESTERN STAR CHARGE AIR COOLER: 1983-1991 R & U MODELS
Special Price
$862.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44MAC17B |
|---|---|
| Make | MACK |
| Core Height | 30-7/16" |
| Core Width | 25-1/4" |
| Depth | 2-5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44MAC17B1E3022. 1E3085. 1E3194, 1E3194D, 1E4014, 3MD13AM, 3MD13A, 3MD53B, BTC1118, BT1118, 1118, CAC118, WSR1118, CA2080, 222168, CA2168, SRMMAC17A, 44MAC17A, MADAC17A, 441116U, MK17A, MK17AMAX, 04C1205N, 17R911101, MAC011, 443002, SPI44013002, 44013002, RHT033, REA611019, ABPN09BH17A, 1E2787D, MAC17308, MAC17308N, 441116 222119 222080 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

