In stock
Part Number | SKU
44MAC14E
MACK CHARGE AIR COOLER: LE SERIES (INLET 45 DEGREE ANGLE DOWN)
Special Price
$664.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44MAC14E |
|---|---|
| Make | MACK |
| Core Height | 24-11/16" |
| Core Width | 18-7/8" |
| Depth | 2-1/2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44MAC14E 3MD539, 3MD531, 817165, 1030105, 1030170, BTC1113D, BT1113D, 1113D, CAC113D, WSR1113D, CA2071, MADAC18O, DURMADAC18O, DHTMA18O, DHT18O, 374118O, MK18E4, 04C1208N, RHT036, SRMMAC18O, 44MAC18O, FLX010429, HDH010204, 21331437, MAC17319, MAC17319ED, MAC17319N, MAC17319R, 441129 222071 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |



