In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44MAC14B
MACK CHARGE AIR COOLER: 1989 & NEWER RW, MH, CL(E6, E7, E9 ENGINES)
Special Price
$802.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44MAC14B |
|---|---|
| Make | MACK |
| Core Height | 27-7/8" |
| Core Width | 25-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44MAC14B BTC1115B 222074 441159 204SX273 CAC115B 014100126001 1030047 1030101 1030151 1030172 1030175 11030047 1651FF13 1651FF2 1651FF213 165FF213 368FF1 3MD19M 3MD39406M 3MD514AM 3MD514M 3MD534M 3MD537M 3MD55AM 54036041P 817141 817142 817149 817166 FA374114B 3MD544M 1030160 3MD19M 3MD39402M 3MD39406M 3MD534AM 3MD535AM 3MD536M 3MN544M 1030273AS 1030273 MD536AM 1283AA3001 3MD634M 1030146 222073 222087 MAC17317N MAC17317 222074 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

