Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44KW13E
KENWORTH CHARGE AIR COOLER: 1997-2005 T2000
Special Price
$805.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44KW13E |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Core Height | 40" |
| Core Width | 25-3/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44KW13E 4870805001BX10, K23950875, 4870805001, 4870800001, 7517610001, 751610001, 818233, 16510, CAC112C, CA2067, 17V9774, 374113E, 44012503, AR442503, BTC1112C, KEDAC13E, KEN011, SRMKW13E, KW13E, RHT032, KEN16510, KEN16510N, 441156 4870810009, 4870815008BXW, 4870815009BXW, 4870805001BXW, BT1112C, 1112C, WSR1112C, DURKEDAC13E, DHTKE13E, DHT13E, 44KW13E, SPI44012503, SPI44012508, 44012508, 20503, CE0291M, CF0249M, AK0404M, 4870810008, 7006435004, 7517615001 222067 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |


