In stock
Part Number | SKU
44KW13C
KENWORTH CHARGE AIR COOLER: T800H, T800W, W900B, C500B
Special Price
$844.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44KW13C |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Core Height | 34-7/8" |
| Core Width | 23-13/16" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 4861300002, 4861305002, K09369, KO9369, HE0150M, D46001135, 702714000, 7027140001, RHT054, 16509, CAC111B, CA2064, 17R930101, 374113C, 441155, BTC1111B, KEDAC13C, KEN009, KW13C, SRMKW13C, 441155 BT1111B, 1111B, WSR1111B, 44012511, SPI44012511, 44KW13C, DURKEDAC13C, DHTKE13C, DHT13C, 20111, 48613000002, K18018147, KEN16509, KEN16509N 222064 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

