Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44IHC9G
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 9370-9600(27-11/16" TALL)
Special Price
$965.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC9G |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Core Height | 27-11/16" |
| Core Width | 24-15/16" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1E4085, IE4085, 1S4085, 2040476C1, 2040746C1, CA2165, SRMIHC9G, 16418, IHDAC9G, 441249 NV9G, NV9GMAX, HDH010307, 44IHC9G, 1A17229G, 1E0040850000, 1E4085G, 1E4439G, 1E4439, 1S0044390000, 1S4439, 2040744C91, 2040745C91, 2500899C1, 3543344C91, 3A45887G, 41103903, 41103907, DURIHDAC9G, DHTIH9G, DHT9G, 37419G, FLX010722, NAV16418, NAV16418R, BTC1134D, BT1134D, 1134D, CAC134D, WSR1134D, CA2165 222165 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

