Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44IHC9E
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 9370-9600
Special Price
$915.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC9E |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 37-1/2" |
| Core Width | 24 -9/16" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44IHC9E 3E7745, 1E3699, 2017963C1, IE3699, 85103375, NVS102, 2017955C91, 2017953C91, 2017960C91, 2017954C91, 2017956C91, 2017957C91, 2017958C91, 2017959C91, 3500838C91, 3500839C91, 3500840C91, 3500841C91, 3500842C91, 3500843C91, 3500844C91, 3500845C91, 1S3699, IS3699, 3504406C91, 3E8252, NS102, 16413, 44013506, CAC134C, CA2054, 17V9783, 37419E, BTC1134C, IHDAC9E, INT015, SRMIHC9E, NV9E, RHT030, 441193 BT1134C, 1134C, WSR1134C, NV9EMAX, 25134, SPI44013506, DURIHDAC9E, DHTIH9E, DHT9E, FLX010716, HDH010227, 1A16620G, 1A17213G, 1A17214G, 1A17215G, 1A17216G, 1A17217G, 1A17218G, 1A17219G, 1A17220G, 1A17221G, 1A17222G, 1A17223G, 1A17224G, 1A17225G, 1A17226G, 1E3699G, 2017963C2, NAV16413, NAV16413N, NAV16413R 222054 fltcci939499 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

