In stock
Part Number | SKU
44IHC9D
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 1991-2002 8100
Special Price
$679.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC9D |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 35-5/8" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44IHC9D 222053 2002583C91, 1E3738, 1696958C1, IE3738, 1S3738, 3E7629, 16411, CAC134B, CA2053, 17V9782, 37419D, BTC1134B, IHDAC9D, NV9D, SRMIHC9D, RHT029, BT1134B, 1134B, WSR1134B, DURIHDAC9D, DHTIH9D, DHT9D, SPI44013507, 44013507, LC096, FLX010715, HDH010226, 44IHC9D, 1516731C91, 1516732C91, 1516735C91, 2002583C1, 2006982C91, 2020304C91, 1E3738G, 1A16666G, 1A16667G, EE41004011, PR29195H1, PR29195H2, PR29195H3, NAV16411, NAV16411N, NAV16411R, 441192 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

