In stock
Part Number | SKU
44IHC7F
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 2007-09 9100I, 9200I, 9400I, 9900I, 2008-2009 PROSTAR
Special Price
$762.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC7F |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 39-7/16" |
| Core Width | 13-5/16" |
| Depth | 4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44IHC7F1E5965, 1E6431, 1N180148, 1N180149, 1N180150, 1N180212, 1N180237, 1S0061260000, 1S180148, 1S180149, 1S180150, 1S180237, 1S5965, 1S6126, 2591556C91, 2591557C91, 2591558C91, 2591601C91, 2591601C92, 2596587C91, 2601431C91, 3622438F91, 3622438F92, 3622483F91, 3622483F92, 3824929F91, 3824929F92, PR34473G14, CA2271, NV7F, NV7FMAX, 44IHC7F, RHT075, SRMIHC7F, NAV16422, NAV16422N, NAV16422R, 441304 222257 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

