In stock
Part Number | SKU
44IHC6A
INTERNATIONAL | BLUEBIRD BUS CHARGE AIR COOLER: 1991-1993 9670, 9700(CUMMINS N14, CAT3406 ENGINES)
Special Price
$702.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC6A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 27" |
| Core Width | 19" |
| Depth | 3" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44IHC6A 1651980C91, 1674003C1, 1685578C91, 1651980C1, 1001921, 1030019, 1030055, 1030067, 1530494, 1540645, 1652622C94, 1674033C1, 1974003C1, 2711405778, 429AA3, 439AA3, BTC1129, BT1129, 1129, CAC129, WSR1129, CA2044, NAV001, NV6A, IHDAC6A, DURIHDAC6A, DHTIH6A, DHT6A, 37416A, SPI44013505, 44013505, 443505, RHT049, SRMIHC6A, 44IHC6A, FLX010702, 17V9770, IN80C1, S19953, NAV16401, NAV16401N, NAV16401R, 441185 222044 222045 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

