In stock
Part Number | SKU
44IHC2268
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 2010-2013 PROSTAR
Special Price
$719.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC2268 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 36-1/2" |
| Core Width | 19-3/4" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 2604296C91, 2604296C92, 3697461F97, 1030404, 1030404BY, 1030404BS, 1040305, 1040305FS, NAV16430, NAV16430N 222268 2518194C91 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |



