Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44IHC2232
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 7600
Special Price
$735.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC2232 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Core Height | 41-1/4" |
| Core Width | 24-5/8" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 4" STRAIGHT |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | BTC1134A, 2508432C1, 2587235C1, 1E5613, IE5613, IS5128, 1S5128, 1IHDAC91, 1IHDAC91, 00637606, 56258XC, NV9L, 1134A, 1S5613, 5A46DA8D, BTC-1134A, C-NV9N, CNV9N, FLX010729, HDH010306, RHT-082, RHT082, SRMIHC9L, 441264, NAV16425, NAV16425N, NAV16425R, BT1134A, 1134A, CAC134A, WSR1134A, IHDAC9L, DURIHDAC9L, DHTIH9L, DHT9L, 37419L, NV9LMAX, 1E5128G, 1N180070, 1N180078G, 1N180099G, 1S0056130000, 1S180070, 1S180078C, 1S180099G, 1S5613G, 2586329C91, 2587236C91, 2587236C92, 3589553F91, 3589553F92 222232 615CA134A |
| Notes | STRAIGHT CONNECTIONS |

