In stock
Part Number | SKU
44FR5V
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER: CORONADO
Special Price
$801.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR5V |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 38-3/4" |
| Core Width | 26-1/2" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | BHT75717, 75717, BHTB4979, B4979, BHTB6291, B6291, BHTC0964, C0964, BHTC2322, C2322, BHTD3526, D3526, BHTD3527, D3527, BHTD9576, D9576, BHTF0149, F0149, CA2247, DURFRDAC5Z, FRDAC5Z, DHTFR5Z, DHT5Z, 44FR5Z, F3526, S19956, FRT18133, FRT18133N, 441238 222247 |
| Notes | HAS 2 MOUNTING BRACKETS |
We found other products you might like!



