In stock
Part Number | SKU
44FR5JPTO
FREIGHTLINER | STERLING CHARGE AIR COOLER W/CRANK BOX: FL SERIES FS65, ACTERRA Q
Special Price
$744.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR5JPTO |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 25" |
| Core Width | 27" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44FR5JPTO 0123330003, BHT2AA00106M, BHT79054, BHT1SA00304T, BHT1SA00304, 1SA00304R, 1SA00304, 2AA00106, 222038, 222202, 222126, 222154 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

