Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44FR5G
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER: 1997-2004 FL50, FL60, FL70, FL80, N
Special Price
$500.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR5G |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 25" |
| Core Width | 27-1/4" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 2" (2 OF THEM) |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1SA00156R, 1SA00201R, 2A00063, 2AA00063, ISA00156R, ISA00201R, 0123330000, BTC1108B, BT1108B, 1108B, CAC108B, WSR1108B, CA2041, FL5G, FRDAC5G, DURFRDAC5G, DHTFR5G, DHT5G, 37415G, 44FR5G, SRMFR5G, 17V9796, FLX010211, 04C0615N, 44011737, SPI44011737, A0516059003, A0517325000, 1SA00201, FRT18126, FRT18126N, FRT18126R, 441149 222041 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

