In stock
Part Number | SKU
44FR5A
FREIGHTLINER CHARGE AIR COOLER: CONVENTIONAL FLD112 FLD120
Special Price
$757.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FR5A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Core Height | 36-7/8" |
| Core Width | 21-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 44FR5A 4858000001, 4858000002, 4858000003, 485800007, 4858000007, 4858005002, 4858005003, 6805010101, 6805010401, 6805010801, BTC1107, BT1107, 1107, CAC107, WSR1107, CA2036, FRDAC5A, DURFRDAC5A, DHTFR5A, DHT5A, 37415A, SRMFR5A, 44FR5A, FL5A, FL5AMAX, SPI44011701, 44011701, 23701, 17V9761, FLX010207, RHT021, PPD709116, CC0739M, MBTA6805010801, 4867200001, FRT18110, FRT18110N, 441113 222036 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

