In stock
Part Number | SKU
44FOR25F
FORD | STERLING CHARGE AIR COOLER: 1995 & NEWER L9000, AEROMAX
Special Price
$787.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FOR25F |
|---|---|
| Make | FORD, STERLING |
| Core Height | 35-1/4" |
| Core Width | 27-1/4" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4-1/2" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1003373, 160327, 011288L, 016444L, 0447552L, 5HT28A, F2HZ6K775B, F6HZ6K775A, 1003241, 1003254, 1003265, 1003271, 1003273, 1003274, 1003281, 1003371, 1003372, 1030080, 1030112, 1030113, 103373, F4HT8009AAA, F4HT8009AB, F4HT8009AC, F4HT8009AEA, F4HT8009BB, F4HT8009CB039347L, F4HT8009CC, F4HT8009DD, F4HT8009MB, F4HT8009MC, F4HZ6K775A, F4HZ6K775B, F4HZ6K775E, F5HT8009ABA, F5HT8009ADA, F5HT8009AFA, F5HT8009LA, F5HT8009NA, F5HT8009RA, 11288L, C16444L, 85103369, 818960, F5HT8009MA, F5HT8009UA, F6HS8009BA, 1003251, 441176 222016 |
| Notes | HAS CURVED CONNECTION |



