In stock
Part Number | SKU
44FOR25A
FORD | CHARGE AIR COOLER: LTL 8000 & 9000, AEROMAX UP TO 1994
Special Price
$903.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FOR25A |
|---|---|
| Make | FORD, STERLING |
| Core Height | 39-3/8" |
| Core Width | 27-1/4" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 4-1/2" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222015 E9HZ6K775C, 200500, 200520, 200521, 200597, 28013716, E8HT14A284AC, E8HT6K775AG, E9HZ6K775AF, E9HZ6K775G, EDE8HT6K775AE, EDE8HT6K775AF, F0HT6K775CA, F0HZ6K775A, F0HZ6K775CA, F1HZ6K775B, F1HZ6K775D, F1HZ6K775E, F3HT8009NA, FDHZ6K775A, 1E3246, IE3246, 1E3396, IE3396, 1E3436, IE3436, 1E3507, IE3507, 1E3708, IE3708, 1E3709, IE3709, 441100, FD25A-MAX, 1003275, 1E3539, 1E3710, 1E3712, 2000521, 26501, 4401-1501, 44011501, 441100, 78013716, 85103368, ABPN09BH25A, BTC-1126, BTC1126, C-FD25A, CAC126, CB-FD25A, DHTFO25A, E8HT6K775AB, E8HT6K775AE, E8HT6K775AF, E8HT6K775AG/AE/AF, E8HZ6K775H, F2HX6K775B, F9HZ6K775G, FLX010101, FODAC-25A, FOHT6K775CA, FOHZ6K775A, FOHZ6K775AC, FOR001, FOR19001, IE 3246, IE 3396, IE 3436, IE 3507, IE 3539, IE 3708, IE 3709, IE 3710, IE 3712, IE3539, IE3712, PC2925, REA61-1001, REA611001, RHT-045, RHT045, SRMFOR25A, US-FODAC-25A, USFODAC25A |
| Notes | WITH CONDENSER AND OIL COOLER MOUNTS |



