Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44FOR1127C
FORD CHARGE AIR COOLER FITS: 03-05 EXCURSION WITH 6.0L ENGINE, 03-07 F SERIES WITH 6.0L ENGINES
Special Price
$607.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FOR1127C |
|---|---|
| Make | FORD |
| Core Height | 25-5/8" |
| Core Width | 21" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 3-1/4" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 6C3Z6K775A 5C346K775AA 4C3Z6K775BA 4C346K775BCA 4C346K775AA A11567910 4C3Z6K775A 660034 660035 660004 BTC1127C 222205 270028 BT1127C 1127C CAC127C WSR1127C 44FOR1127C FODAC26K DURFODAC26K DHTFO26K 374126K DHT26K FD25R FD25RMAX 44011513 SPI44011513 4401-1513 222206 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

