In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44DO70D
DODGE | CHARGE AIR COOLER: RAM 5500
Special Price
$697.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44DO70D |
|---|---|
| Make | DODGE |
| Core Height | 27-1/2" |
| Core Width | 24-5/8" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 5170704AF, 55056593AA, 52028881AC, 52028881AB, 0442, 0556B, 55056593AB, 55056817AA, 3086B, 80162, 2394B, P55056672AA, 0566B, 83403E, 660009, DT70D, CA2132, 818864, SRMDO70D, BTC1171B, BT1171B, 1171B, CAC172, DODAC70D, DURDODAC70D, DHTDO70D, DHT70D, 374170D, 44DO70D, 83403E, DOD11303, DOD11303R, 439007, 222132 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |