Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44CH65B
CHEVY | GMC CHARGE AIR COOLER: TOPKICK, KODIAK
Special Price
$975.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44CH65B |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Core Height | 34-7/8" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Depth | 1-11/16" |
| Inlet | 3-3/8" |
| Outlet | 3-3/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 817163, 1030051, 1030053, 1030072, 1030087, , 52461290, 52465095, 817163, 1030189, 1058354, 817122, 817147, 15078354, 15741293, 52451290, 15802, CAC161, CA2001, 374165B, 44010701, BTC1161, CG65B, CGDAC65B, SRMCH65B, 441202BT1161, 1161, CAC161, 44CH65B, DHTCG65B, DHT65B, SPI44010701, FLX010802, 17V9713, 52467550, GMC15802, GMC15802N 222001 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |