In stock
Only 1 left
Part Number | SKU
44CH65A
CHEVROLET | GMC CHARGE AIR COOLER: KODIAK TOPKICK
Special Price
$668.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44CH65A |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Core Height | 30-7/8" |
| Core Width | 26-1/4" |
| Depth | 1-11/16" |
| Inlet | 3-3/8" |
| Outlet | 3-3/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1030042, 1030188, 15741292, 52453119, 817120, 91110101, 9707160, 97071601, 105078353, 9707161, 15078353, 1030042ES, 5243119, 103188, 15801, BTC1160, CAC160, CA2000, 374165A, CG65A, CGDAC65A, RHT014, 441201, WSR1160, DHTCG65A, DURCGDAC65A, DHT65A, 44CH65A, FLX010801, SRMCH65A, 52461290, 92040601, BT1160, 1160, GMC15801, GMC15801N 222000 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |