In stock
Part Number | SKU
559280A
BLUEBIRD CARPENTER TC FE BUS 1996-1999 PT RADIATOR | 438183S 1966324 1102112
Special Price
$518.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559280A |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD, CARPERNTER |
| Core Height | 29-3/4" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT AT 6" |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT AT 6" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559280A 559280 3100-03 310003 438183S BLU03 CVTU82653 239280 00021401 1003476 1966324 734732 1102112 1102112DS 239090 |
| Notes | MUST REUSE OE FRAME. INCLUDES 1" CONNECTION LEFT SIDE OF BOTTOM TANK. |