In stock
Part Number | SKU
559279A
BLUEBIRD | CARPENTER BUS RADIATOR: 1994-2000 TC1000 ALL AMERICAN | 1768688 1003402FS
Special Price
$564.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559279A |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD, CARPERNTER |
| Core Height | 29-3/4" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559279A 559279 239279 SRK7182 3100-02 310002 BLU02 437182S FLX001003 7182 1003402 734731 1768688 01768688 1003402FS |
| Notes | 1/4"NPT PORTS ON TOP AND BOTTOM TANKS. TOP AND BOTTOM TANKS ARE THE SAME. |