In stock
Part Number | SKU
559172A
BLUEBIRD HDFE 3000 FREIGHTLINER OSHKOSH RADIATOR | OEM 1948066 1102480 1003471
Special Price
$478.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 559172A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER, BLUE BIRD, OSHKOSH |
| Core Height | 29-3/4" |
| Core Width | 26-1/8" |
| Inlet | 2" UPPER RIGHT AT 6" |
| Outlet | 2" LOWER LEFT AT 6" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 559172A 310017 3100-17 FRE76A 1003471 00010507 0010507 1948066 015635622 00115578 0115578 1102480 239083 239172 |
| Notes | 1/4"NPT PORT LEFT SIDE BOTTOM TANK AT 7". 1/4"NPT PORT STRAIGHT OUT OF BOTTOM TANK. |