In stock
Part Number | SKU
558570
INTERNATIONAL BLUEBIRD RADIATOR: 1993-1996 4900 SERIES UPS TRUCKS | OEM 2037786C92 2037786C91
Special Price
$474.00
Regular Price
$9,999.00
HALF CORE RADIATOR.
DOES NOT INCLUDE COOLER.
| Part Number | SKU | 558570 |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD BUS, INTERNATIONAL |
| Core Height | 30-1/2" |
| Core Width | 12-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2 1/4" LOWER RIGHT |
| Rows | 3 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-1/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558570 CVTU81584 INT72 437325S 8158238570 640067 6400-67 SCSI238570 TR8570 FLX000721 11C8804 11944 1697742C2 2037786C91 2037786C92 1697740C1 2037788C91 2026621C91 1697742C2 2026623C91 1697742C1 2505146C1 |
| Notes | FOR SIMILAR RADIATOR WITH COOLER SEE 558517. INCLUDES 2 THREADED PORTS ON TOP OF |