In stock
Part Number | SKU
558560
INTERNATIONAL | BLUEBIRD RADIATOR: 1978 - 2002 4700, 4900, 8000 MODELS
Special Price
$983.00
Regular Price
$9,999.00
COPPER / BRASS RADIATOR WITH COOLER.
CURVED 90 DEGREE OUTLET ANGLES OUTWARD.
(6" X 2-1/2" DIAMETER.
RADIATOR WITH CRANKBOX AVAILABLE.
| Part Number | SKU | 558560 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, BLUEBIRD |
| Core Height | 29-3/4" |
| Core Width | 26" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 4 |
| Oil Cooler | 18" CENTERS - ENGINE SIDE |
| Depth | 2-1/16" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 558560 640054 6400-54 INT54 CAVTU39754 238560 SRK2847N FLX000739 2025821C91 2000985C93 2000985C91 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |
