In stock
Part Number | SKU
44IHC2353
INTERNATIONAL | CHARGE AIR COOLER FITS: 2014 & NEWER DURASTAR 4400
Special Price
$757.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC2353 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 37-3/4" |
| Core Width | 9-5/8" |
| Depth | 4-1/4" |
| Inlet | 3-1/2" |
| Outlet | 3-1/2" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222353 2613047C91 2602923C91 2602393C91 1E0066220000 1S0066220000 HDH010782 NAV16435 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

