In stock
Part Number | SKU
44PB2345
PETERBILT | CHARGE AIR COOLER: 330
Special Price
$657.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44PB2345 |
|---|---|
| Make | PETERBILT |
| Core Height | 34-7/8" |
| Core Width | 16-7/8" |
| Depth | 2-1/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222345 0518997 4862700004 518997 CB-PB20H CPB20H C-PB20H PB 20H PB20H PET17716 PET17716N PET17716R P8997 FLX010507 SRMPB24A 05-18997 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

