Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44FOR2229
FORD | CHARGE AIR COOLER: 08-10 FORD F250, F350 SUPER DUTY, 09-10 F450, F550 SUPER DUTY 6.4L
Special Price
$517.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44FOR2229 |
|---|---|
| Make | FORD |
| Core Height | 22-1/2" |
| Core Width | 24-5/8" |
| Depth | 2" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222229 7C3Z6K775B 7C3Z6K775A 7C3Z6K775C 660028 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

