Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
44BLU2225
BLUE BIRD BUS | CHARGE AIR COOLER
Special Price
$400.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44BLU2225 |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD BUS |
| Core Height | 29" |
| Core Width | 22-15/16" |
| Depth | 2-3/4" |
| Inlet | 4" |
| Outlet | 4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 222225 00010513 0010513 1030166 01843184 1030166DS 1040027 1040027HS BTC1124C BT1124C CAC124C 1124C CA2225 WGM31S BLUDAC350C DURBLUDAC350C DHTBLU350C 3741350C DHT350C FLX010611 SRMVOL31BSPL 00082401 10513 BLU13101 BLU13101ED BLU13101N BLU13101R 441263 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

