In stock
Part Number | SKU
44CH1165
CHEVY | GMC CHARGE AIR COOLER: FITS 01-05 SILVERADO, SIERRA WITH 6.6L DIESEL
Special Price
$636.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44CH1165 |
|---|---|
| Make | CHEVROLET, GMC |
| Core Height | 37-3/4" |
| Core Width | 18-5/8" |
| Depth | 1-5/8" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | BTC1165, 660002, 73687, 15020380, CG66A, CGDAC65E, 44011201, SPI44011201, BT1165, 1165, CA2227, GMC15807, GMC15807N, GMC15807R 222227 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

