In stock
Part Number | SKU
44DO70B
DODGE | CHARGE AIR COOLER: 1994-2002 PICKUPS WITH 5.9L CUMMINS
Special Price
$663.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44DO70B |
|---|---|
| Make | DODGE |
| Core Height | 35-3/4" |
| Core Width | 15-1/2" |
| Depth | 1-11/16" |
| Inlet | 3-5/8" |
| Outlet | 3-5/8" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 817151 1030182 52027562 52028724 52028724AA 52028724AB 52028724AC 52028724AD 52028724AF 83403D 441121 52028724AE DT70C SPI44011301 4401-1301 44011301 DODAC70C DURDODAC70C DHTDO70C 374170C DHT70C 441301 FLX011302 SRMDO70B SRMDO70C 439009 CA2006 BT1171 BTC1171 1171 CAC171 DOD11302 DOD11302N 222006 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |