In stock
Part Number | SKU
44IHC2089
INTERNATIONAL | NAVISTAR CHARGE AIR COOLER: 3000, 4000 SERIES, CLASS 6, S-LINE
Special Price
$580.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 44IHC2089 |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL |
| Core Height | 23-3/8" |
| Core Width | 13" |
| Depth | 3" |
| Inlet | 3" |
| Outlet | 3" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 1659054C91 1659055C91 1696920C1 1696955C1 1696956C1 1697719C1 35272118C93 9107001 1E5104 IE5104 IE3509 1E3509 IE3509 1E3834 IE3834 1E3835 IE3835 NV9H RHT051 16419 CA2089 37419H 441196 BTC1136M IHDAC9H SRMIHC9H 441195 222089 |
| Notes | VERIFY OEM NUMBER TO GUARANTEE FIT |

