In stock
Part Number | SKU
558708AF
FREIGHTLINER RADIATOR: FITS W95, 114SD WITH FRAME
Special Price
$1,470.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558708AF |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 35-3/4" |
| Core Width | 41-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT - 5-1/2" IN |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT - 9" IN |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 3/4"-16 UNF FITTINGS ON 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 0526622001 0526622003 0527750001 0529618001 0529618003 0530987003 A0526617001 A0526617003 A0526617005 A0526617007 A0526617009 A0526617011 A0526617013 A0526617015 A0526617017 A0526617019 A0526617021 A0526617023 A0529628001 A0529628003 A0529628005 A0529628007 A0529628009 A0529628011 A0529628013 A0529628015 3S0580820003 TR8692 800100 800100PT 437444P 238708 |
| Notes | WITH FRAME |