In stock
Part Number | SKU
351007
JOHN DEERE TRACTOR FITS: 5410, 5415, 5415H, 5420, 5420N, 5510, 5510N, 5515, 5520, 5520N, 5605, 5615,
Special Price
$439.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 351007 |
|---|---|
| Make | 5410, 5415, 5415H, 5420, 5420N, 5510, 5510N, 5515, 5520, 5520N, 5605, 5615, 5705, 5715, 5715HC |
| Warranty | 2-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Core Height | 17" |
| Core Width | 21-3/4" |
| Inlet | 1-3/4" |
| Outlet | 1-3/4" |
| Rows | 4 |
| Depth | 2-3/4" |
| Fill Neck | 3/4" |
| OEM | Aftermarket Numbers | RE70236 211007 |
| Notes | TO GUARANTEE PROPER FIT PLEASE CONFIRM OE NUMBER MATCHES YOUR CURRENT RADIATOR. |