Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558690A
FREIGHTLINER RADIATOR: 2013 & NEWER CORONADO W115
Special Price
$810.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558690A |
|---|---|
| Make | FREIGHTLINER |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 42-1/8" |
| Core Width | 41-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER RIGHT AT 5-1/2" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER LEFT 9" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 12" CENTERS |
| Depth | 2-1/4" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | LT9192, FRE96AP, FRE96, 0527748003, 0529616003, 0524939003, A0525304003, LT9193, FRE99AP, FRE99, 0527748001, 0529616001, A0525304001, A0525304005, LT9237, 0529436003, 0530983003, FRE96APWF, FRE96F, A0529630003, LT9238, FRE99APWF, FRE99F, 3S0580770003, A052685001, A052685003, A052685005, A052685007, A052685009, A052685011, 0529620003, 3A0573340003, HDC010859PA, HDC010860PA, 80-0112, 80-0112PT, 437446P 238690 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |