In stock
Part Number | SKU
552911OEM
BLUEBIRD BUS RADIATOR: 2010-2015 PROPANE ENGINE ONLY | OEM 1003777 1102911A
Special Price
$576.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 552911OEM |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD BUS |
| Core Height | 25" |
| Core Width | 25" |
| Inlet | 2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | INCLUDES COOLER ON 18" CENTERS WITH QUICK DISCONNECT FITTINGS. |
| Depth | 2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 10019392 1003777 1102684 1102911 1102911-A 1102911A LT9441 BLU12 HDC011038PA 238838 |
| Notes | DESIGNED FOR BLUE BIRD BUS WITH FORD PROPANE ENGINE. INCLUDES HEAVY DUTY LOWER TANK. |