Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558567
BLUEBIRD BUS RADIATOR FULL CORE WITH OIL COOLER | OEM FLX000783 1A18207 3506934C93
Special Price
$945.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558567 |
|---|---|
| Make | BLUE BIRD BUS |
| Core Height | 33-1/4" |
| Core Width | 26-9/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER CENTER |
| Outlet | 2-1/4" LOWER RIGHT AT 6-5/8" |
| Rows | 4 |
| Oil Cooler | INCLUDES 7 PLATE COOELR ON 18" CENTERS WITH 3/4" NPT FITTINGS |
| Depth | 2-1/2" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 310012 3100-12 310012ST 3100-12ST SCSI238567 238567 TR8567 CR8567 BB8264OC 437218S 437218 BLU09 RP3506934C93 3506934C93 FLX000783 SRM3284SPL 12999S 1A17422G 1A17899 1A18207 1A18207D 1A18208D 1A018207000 1A0182080000 2032352C91 2032352C92 3506934C91 3506934C92 3506934C93 |
| Notes | COPPPER/BRASS SOLDER TOGETHER CONSTRUCTION IN FRAME. |