In stock
Part Number | SKU
2108293
KENWORTH PETERBILT HEATER CORE | FITS: T2000 97-2006, 387 2000-2006
Special Price
$133.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 2108293 |
|---|---|
| Make | Kenworth Peterbilt |
| Model | T2000 & 387 |
| Core Height | 10" |
| Core Width | 7-7/16" |
| Depth | 3-1/8" |
| OEM | Aftermarket Numbers | 108293BSM HR9939 27-50106 |
| Notes | 1-YEAR WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| Inlet | 11/16" |
| Outlet | 5/8" |