In stock
Part Number | SKU
162722
19" X 27.5" CHEVY ALUMINUM RACING RADIATOR: 2 ROW, DOUBLE PASS
Special Price
$186.00
Regular Price
$9,999.00
Aluminum Double Pass Radiator
Universal radiator that's popular for use in circle track racing santioning bodies like IMCA, USRA, USMTS and more, It's also
| Part Number | SKU | 162722 |
|---|---|
| Model | Chevy Application |
| Width | 27.5 |
| Height | 19 |
| Thickness | 2.25" |
| Inlet | 1.5" |
| Outlet | 1.75" |
| Rows | 2 |
| Notes | Double Pass; 100% All-Aluminum Construction |