In stock
Part Number | SKU
162721
27.5" CHEVY UNIVERSAL ALUMINUM RACING RADIATOR | 2 ROW SINGLE PASS SBC
Special Price
$151.00
Regular Price
$9,999.00
Aluminum Single Pass Radiator
Universal radiator that's popular for use in circle track racing santioning bodies like IMCA, USRA, USMTS and more, It's also
| Part Number | SKU | 162721 |
|---|---|
| Model | Chevy Application |
| Width | 27.5 |
| Height | 19" |
| Thickness | 2.25" |
| Inlet | 1.5" |
| Outlet | 1.75" |
| Rows | 2 |
| Notes | Single Pass; 100% All-Aluminum Construction, includes petcock. |