In stock
Part Number | SKU
558798AF
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2010-2013 TRANSTAR
Special Price
$1,191.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558798AF |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 35-1/8" |
| Core Width | 40-1/2" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" BOTTOM RIGHT (STRAIGHT DOWN) |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS ON GRILLE SIDE |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3697461F91 3697461F92 3697461F93 3697461F94 3697461F95 3697461F96 3697461F97 2604400C91 2604400C92 2604400C93 2604400C94 2604400C95 2604400C96 2513233C1 238626 558626 238798 558798 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |