Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558796AF
NISSAN RADIATOR(W/FRAME): 2005-2007 UD TRUCKS
Special Price
$746.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558796AF |
|---|---|
| Make | NISSAN |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 25-1/2" |
| Core Width | 24-3/4" |
| Inlet | 2-3/16" UPPER RIGHT |
| Outlet | 2-3/16" LOWER LEFT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | QUICK CONNECT FITTINGS 1-1/16" -12UN, ON GRILLE SIDE |
| Depth | 1-7/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 2141030Z0B 2140030Z0B 2140036Z74 2420004260 238796 558796 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |