In stock
Part Number | SKU
558805A
MACK | VOLVO RADIATOR: GU, GRANITE, VHD
Special Price
$617.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558805A |
|---|---|
| Make | VOLVO, MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 26-3/8" |
| Core Width | 34-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS WITH 7/8-14 UNF FITTINGS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 21000188 238805 558805 LT9373 MAC37 HDC011002PA |
| Notes | INCLUDES COOLER. DOES NOT INCLUDE FRAME WORK. |