In stock
Part Number | SKU
558800A
MACK RADIATOR: TITAN, SUPERLINER
Special Price
$868.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558800A |
|---|---|
| Make | MACK |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 49-13/16" |
| Core Width | 34-3/16" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS WITH 7/8-UNF FITTINGS |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 21097144 21593042 21726745 22234469 21097141 85112700 21247629 21247630 21504544 21504556 85125538 21593035 238800 558800 23017347 |
| Notes | 7/8-14 FITTINGS WITH OIL COOLER ON 11-1/2" CENTERS. |