In stock
Part Number | SKU
557167A
KENWORTH RADIATOR: 1995-2003 T300
Special Price
$504.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 557167A |
|---|---|
| Make | KENWORTH |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 36-1/2" |
| Core Width | 25-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT AT 4" |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT AT 4" |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | K194192712 E28485 K19419271 K19419272 X4497 K1949272 K19419521 239320 238797 557167 3S056666 K19419272 K19419522 E284804 E284802 E2848 1A16366 1A15649 1A020629 VAB1330152 0437167S 5736 6500-04ST 650004ST CTVTU-5736-3 CTVTU57363 KEN04 S6504 437167 437167S 0437167P 437167P 650004 6500-04 230051004 GOM230051004 GOMX3921 GOME2848 RC2396 TR9320 SRK7167 FRKW43 LT9201 6500-03PA 650003AP |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |