Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558799AF
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR WITH FRAME: 2010-2013 PROSTAR
Special Price
$1,137.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558799AF |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | DOWNFLOW |
| Framework | YES |
| Core Height | 35-1/8" |
| Core Width | 40-1/8" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" BOTTOM RIGHT |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | 11-1/2" CENTERS ON GRILLE SIDE |
| Depth | 2-1/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 3839638F91 3839638F92 3839638F93 3839638F94 3839638F95 3839638F96 3839638F97 2604295C91 2604295C92 2604295C93 2604295C94 2604295C95 2604295C96 2513233C1 238626 238799 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |