Low Stock - Call for Availability
Part Number | SKU
558791A
INTERNATIONAL | NAVISTAR RADIATOR: 2008-2011 PAYSTAR 5900I
Special Price
$1,091.00
Regular Price
$9,999.00
| Part Number | SKU | 558791A |
|---|---|
| Make | INTERNATIONAL, NAVISTAR |
| Material | PLASTIC / ALUMINUM |
| Type | CROSSFLOW |
| Framework | NO |
| Core Height | 29-3/16" |
| Core Width | 35-3/4" |
| Inlet | 2-1/2" UPPER LEFT |
| Outlet | 2-1/2" LOWER RIGHT CURVED |
| Rows | 2 |
| Oil Cooler | NO |
| Depth | 2-3/16" |
| Warranty | 2-YEAR UNLIMITED MILEAGE WARRANTY COVERING MANUFACTURER DEFECTS. |
| OEM | Aftermarket Numbers | 2592373C91 2592373C92 2592373C93 1S180140 3E0113910000 2592280C91 1S180189 238791 LT9316 640094 6400-94 615RA094 |
| Notes | PLEASE VERIFY OEM NUMBER WHEN ORDERING TO GUARANTEE PROPER FITMENT. |